شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

طرح مجتمع فولاد کاوه جنوب، شامل کارخانه آهنسازی، کارخانه فولادسازی و سایر تأسیسات صنعتی و غیرصنعتی مورد نیاز مرتبط، که در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس (بندرعباس) در حال احداث می باشد، یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حوزه صنایع مادر بوده که از سال ۱۳۸۶ با سرمایه گذاری مشترک شرکت گسترش صنایع معدنی پارس، شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا، شرکت تکنولوژی معادن و فلزات، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و شرکت انرژی گستر سینا در زمینی به مساحت ۰۰۰/۶۰۰ متر مربع وارد فاز اجرایی گردیده است.

کارخانه آهنسازی (واحد احیای مستقیم) به منظور تولید آهن اسفنجی از ماده اولیه گندله سنگ آهن به روش احیای مستقیم (تولید گازهای احیایی از شکست گاز طبیعی وعبور آنها از گندله سنگ آهن – MIDREX) مورد استفاده قرار خواهد گرفت و شامل دو مدول می باشد: ظرفیت هر مدول برابر با ۰۰۰ر۹۲۸ تن در سال و در مجموع ظرفیت تولید کل دو مدول برابر با ۰۰۰ر۸۵۶ر۱ تن آهن اسفنجی در سال می‌باشد. ظرفیت هر مدول بر اساس درجه خلوص ۹۲% آهن اسفنجی برای ۱۱۶ تن در هر ساعت محاسبه شده است.

در فاز اول کارخانه فولادسازی محصول واحدهای احیای مستقیم به همراه آهن قراضه به عنوان شارژ فلزی جهت کوره قوس الکتریکی به مصرف میرسد و به عنوان یک محصول میانی تلقی میگردد. تولید مذاب در کوره قوس الکتریکی، به ظرفیت تقریبی ۱۷۰ تن مذاب و تصفیه مذاب درکوره پاتیلی انجام شده و سپس در ایستگاه ریختهگری پیوسته، شمش بیلت به میزان ۰۰۰ر۲۰۰ر۱تن در سال تولید میگردد. این کارخانه باتوجه به ظرفیت پیش بینی شده با یک کوره قوس الکتریکی، در کشور منحصر به فرد می باشد.

اطلاعات تماس

تلفن تماس :۳-۸۸۹۳۱۴۵۲-۰۲۱
فکس :۸۸۹۱۶۵۴۴-۰۲۱
آدرس اینترنتی :http://www.sksco.ir
ایمیل :info@sksco.ir
آدرس :تهران – خیابان کریم خان زند- جنب پارک بهجت آباد- خیابان گلابی- ساختمان علوی – پلاک ۱۲- طبقه ۲
تلفن کارخانه :۵۵۶۰۲۱۰-۰۷۶۱
فکس کارخانه :۵۵۵۴۰۰۱-۰۷۶۱
آدرس کارخانه :بندرعباس- کیلومتر ۱۳ بزرگراه شهید رجایی- منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس